Янис Адетокумбо отбелязва 24 точки, Бъкс победи Хорнетс със 111-99, за да помете сезонната серия
AP News | 2024-03-01 | 04:48:34

ШАРЛОТ, Северна Каролина (AP) — Янис Адетокумбо има 24 точки и 10 борби, а Милуоки Бъкс помете серията от четири мача за сезона с Шарлът , побеждавайки Хорнетс със 111-99 в четвъртък вечер, за да завърши домакински сет.

Малик Бийзли добави 19 точки – вкара пет тройки – а Боби Портис имаше 14 точки и 10 борби. Бъкс стреляха 16 от 39 отвъд дъгата, за да осигурят на треньора Док Ривърс първата му поредица от четири победи с отбора.

Бъкс победиха Хорнетс средно с 29,2 точки този сезон — най-голямата разлика в историята на отбора — след като ги превъзхождаше с 38, 36 и 31 в другите три мача. Този мач беше по-близо, но не много.

Брандън Милър поведе Хорнетс с 21 точки, а Майлс Бриджис добави 15 точки и 10 борби.

В началото изглеждаше, че това ще бъде повторение на вторник вечерта, когато Бъкс удържаха Хорнетс с 26 точки през първото полувреме по пътя към победата със 123-85 в Милуоки.

Милуоки поведе с 10-2 след силно забивка на Адетокумбо, за да поеме контрола рано.

Стършелите се върнаха в мача в края на първата четвърт, след като Танасис Адетокумбо беше свиркан за технически фал на резервната скамейка за оспорване на отсъждане без фаул срещу по-малкия му брат Янис. Танасис Адетокумбо изкрещя на официалните лица след борба за топката под коша, включваща брат му, Шарлотс Бриджис и Грант Уилямс. Адетокумбо Янис в крайна сметка излезе с отпуснатата топка и вкара от стъклото.

Но Хорнетс не успяха да удържат инерцията, тъй като Бъкс затвориха първото полувреме с 24-10 серия зад Антетокумбо и Дамян Лилард , който завърши със 17 точки, за да създаде преднина от 19 точки.

Милуоки стреля с 55% през първото полувреме, включително 9 от 18 за 3s, и никога не беше сериозно предизвикан през второто полувреме.

Бъкс: В Чикаго на Петък вечер.

Хорнетс: във Филаделфия в петък вечер.